.:: MusicLinker (_beta)
 
[ Webhosting profitux.cz ]
Hledat podle nr  
  • Celkem:
  • Tento tden:
  • Dnes:
  • Online:

FAQ - Často Kladené Dotazy

//UNDER CONSTRUCTION//

Q: Proč je sekce FAQ prázdná?
A: Protože ještě nebyl nasbírán a vyhodnocen dostatek otázek k naplnění sekce ;)

Jak stahovat mp3

Po kliknutí na nápis "STÁHNOUT" by se měl soubor automaticky nabídnout ke stažení. Může se ale stát, že se začne přehrávat přímo v prohlížeči. Jestli že se to stane, je třeba nahoře v prohlížeči kliknout na: soubor > uložit stránku jako.

Přípony souborů

  • mp3 hudební formát používající ztrátovou kompresi, k přehrání tohoto souboru není třeba zapotřebí speciálního přehrávače nebo kodeků, více zde
  • wma microsoftí pokus o konkurenci mp3 souborům, také se dá běžně přehrát snad v čemkoliv, více zde
  • ogg hudební formát používající ztrátový kodek Vorbis (je nutný k přehrání ogg souborů), více zde
  • wav bezeztrátový nekomprimovaný formát používaný pro ukládání zvuku, více zde
  • rar komprimovaný soubor, k jeho rozbalení je třeba program WinRAR, více info o formátu rar naleznete zde
  • zip starší formát pro kompresi souborů, k rozbalení postačí WinRAR nebo WinZIP, další info zde
K přehrání všech hudebních souborů by měl stačit nejnovější WinAMP. Další programy naleznete v sekci software.

Jak stahovat alba

//UNDER CONSTRUCTION//

Jak stahovat klipy

Klipy, stejně jako mp3 a alba, nejsou uloženy na serveru musiclinkeru, ale na streamovacích serverech, odkuď většinou stahovat nejdou. Ale vždycky se najde chytrá hlava, která přijde jak na to. Na stahování videí budete potřebovat program VDownloader

Po stáhnutí rozbalíte archiv WinRARem a spustíte soubor "VDownloader.exe". Otevře se vám základní okno programu (na obrázku dole).

obrázek k návodu

Nás zajímá pole pro vložení textu. Do něj musíme vložit odkaz na video. Kliknete na video tady na musiclinkeru a to vám otevře nové okno odkazující na vlastní stránky stream serveru, na kterém je video uloženo.

V případě, že je klip umístěn na serveru youtube.com (což je většina klipů zde), je nejlepším řešením zkopírovat URL odkaz napravo od videa (na obrázku červeně obtaženo), nebo se dá použít i odkaz nahoře v prohlížeči v řádku pro zadávání adresy.

obrázek k návodu

Získaný odkaz vložíme do textového pole ve VDownloaderu a stiskneme tlačítko "DOWNLOAD". Program se možná mírně "zasekne", ale žádný strach, probíhá komunikace se serverem a program se snaží dostat k požadovanému souboru. Jakmile ho najde, vyskočí nám okno, kterým se program ptá, kam chceme soubor uložit. Pokud máme program spuštěný poprvé, zeptá se nás po potvrzení ještě jednou, tentokrát na parametry, s jakými se má video uložit (příště už se ptát nebude, parametry se uloží a změnit se dají přes menu nahoře - položka Options > Preferences). Plně postačí nechat předepsané údaje.

obrázek k návodu

Pro zvědavce:
Output settings / Výstupní nastavení
Video format - typ výsledného souboru. Video je totiž na serveru uloženo s příponou .flv, se kterou můžou mít obyčejné přehrávače problémy. Tímhle nám ale VDownloader nabízí, do jakého formátu má video překódovat, aby se dalo běžne přehrát bez zapotřebí speciálního software. AVI je nejběžnější, ale např. DVD přehrávače jej nemusí přečíst. MPG se od avi mírně liší (neptejte se jak, nejsem expert přes video =D), ale ten už by měly DVD přahrávače bez problémů skousnout. PSP je speciální formát pro Sony PSP.
Video size - rozlišení videa. Čím vyšší, tím větší "rozměry" videa (ale nižší kvalita).
Audio - bitrate(kvalita) zvukové stopy, kterou video obsahuje. Přímo úměrně ovlivňuje velikost výsledného video souboru.
Connection settings / Nastavení připojení Tady se nastavují údaje, jako např. připojení přes proxy server nebo jméno a heslo, pokud server vyžaduje autentizaci. Tohle už je pro trošku pokročilejší uživatele.

Nezbývá než počkat, než se video stáhne a zkonvertuje do požadovaného formátu, což chvíli trvá. (Rychlost stahování je závislá na rychlosti vašeho internetového připojení a rychlost konverze prozměnu zatěžuje procesor).

A pak už si můžete užívat stáhnutého videa do sytosti ;)

Jak přidávat mp3

Je třeba vyplnit všechna tučně označená políčka. Po odeslání bude mp3 přidána do databáze jako neaktivní. To znamená, že se zobrazí administrátorům ve frontě na schválení. Admin pak zkontroluje funčnost, popřípadě poopraví chyby nebo doplní nevyplněné kolonky a mp3 schválí.

Jak přidávat klipy

Je třeba vyplnit všechna tučně označená políčka. Po odeslání bude klip přidán do databáze jako neaktivní. To znamená, že se zobrazí administrátorům ve frontě na schválení. Admin pak zkontroluje funčnost, popřípadě poopraví chyby nebo doplní nevyplněné kolonky a klip schválí. Do políčka "link" pište jen "embed" linky! (Na screenshotu ohraničený červeně.)

obrázek k návodu

Jak přidávat alba

Je třeba vyplnit všechna tučně označená políčka. Po odeslání bude album přidáno do databáze jako neaktivní. To znamená, že se zobrazí administrátorům ve frontě na schválení. Admin pak zkontroluje funčnost, popřípadě poopraví chyby nebo doplní nevyplněné kolonky a album schválí. Pokud má archiv obsahující album nějaké heslo, napište ho prosím do kolonky "heslo".

Jak přidávat texty a překlady

Je třeba vyplnit všechna tučně označená políčka. Po odeslání bude text přidán do databáze jako neaktivní. To znamená, že se zobrazí administrátorům ve frontě na schválení. Admin pak zkontroluje funčnost, popřípadě poopraví chyby nebo doplní nevyplněné kolonky a text schválí. U textů a překladů jejichž autorem nejste vy prosím vyplňujte políčko "zdroj".